Boh má absolútnu väčšinu

Autor: Dagmar Babčanová | 4.2.2015 o 13:17 | Karma článku: 8,67 | Prečítané:  1581x

stojí na začiatku novény k referendu. A preto termín „väčšina“ si dovolím použiť iba v tomto zmysle. Inak by som z diskusie o referende vylúčila pojem „väčšina“ a „menšina“. Nedochádza totiž ku konfrontácii medzi väčšinou a menšinou, ale medzi dobrom a zlom. Vnucovanie myšlienky, že väčšina chce potláčať právo menšiny vôbec neobstojí. Špekulatívna mediálna stratégia násilne vnucuje termín väčšiny a menšiny všetkým, teda aj tým, ktorí sa do tejto kategórie vôbec nezaraďujú. Chcú byť jednoducho dobrí  a hodnotní ľudia. V referende teda nejde o víťazstvo väčšiny nad menšinou ani o porazenie menšiny väčšinou. 

V hodnotových otázkach, ktoré určujú a budú určovať budúcnosť našej krajiny sa jednoducho jedná o ľudí so „zdravým rozumom“ a ľudí „experimentátorov“, ktorí sa postavili proti Bohu, svojmu Stvoriteľovi. Je to tak, „homo sapiens“ už Boha nepotrebuje. Je sám sebe Bohom, svojvoľne zasahuje do všetkého. Rovnako chce zasahovať do ľudskej sexuality, ohroziť lásku a plodnosť. „Moderný a pokrokový“ človek stavia Babylonskú vežu, snaží sa spájať rozpadajúci sa stavebný materiál lžami a klamstvami. „Moderný“ človek nechce pripustiť, že rodina bez otca a mamy ho nezadržateľne posúva k jeho totálnemu pádu.  K pádu Babylonskej veže.  

Sledujem vyjadrenia rôznych osobností a ďakujem za povzbudzujúce názory. Osobnosti so zdravým rozumom vedia, že prišli na svet a sú medzi nami vďaka svojmu otcovi a mame. Vedia, že sme všetci žili a žijeme v rodinách, kde boli a sú aj krízy a nepokoj. Nikto netají, že dnešná rodina prežíva hlbokú krízu. Preto nerozumiem prečo pridávať k tomuto zmätku ešte ďalší. Prečo je za potreby vytvárať nové neosvedčené modely manželstva? Nie je lepšie  prehlbovať vzťah rodiny k Bohu a k blížnym? Nie je lepšie neuvoľňovať putá, ktoré stáročia držali pokope? Nie je načase vrátiť sa ku koreňom a znovu sa učiť pokore a zodpovednosti?

Ak sa voliči rozhodnú o takýto ozdravujúci proces, zaiste prinesú dobro aj tým, ktorí sa oháňajú pojmom „menšina“. Pretože ak v spoločnosti preváži dobro a spravodlivosť, je to dobré pre celú krajinu. Aj pre tých, ktorí kategóriu zdravého rozumu urputne odmietajú. Pravá sloboda je voľba dobra. Dobro je to, čo nám dáva perspektívu. Dobro je to, čo povznáša človeka. Dobro je viera v osobného Boha, ktorý pomáha.

A propos,  obvinenia o neúčinnosti referenda a neustále útoky proti nemu vyvolávajú silný dojem o jeho veľkej opodstatnenosti a jeho zmysle. Nenechávajme sa odradiť a príďme v sobotu odovzdať svoj hlas. Boh je absolútna väčšina. Netreba sa báť. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Čo sa deje v hokeji? Je to divadlo, vinníkmi sme všetci, tvrdí Graňák

Zlá skúsenosť s Cígerom a Švehlom mohla odradiť hráčov z NHL od štartu na majstrovstvách sveta, hovorí skúsený obranca.

KULTÚRA

Iva Bittová: Nemôžem si dovoliť strácať čas a báť sa

Česká speváčka žije v USA. Koncertuje u nás so skupinou Čikori.

TECH

Vedci sú na stope tajomstvu DNA

Vďaka úžasnému technologickému vývoju vznikajú nové vedné odbory.


Už ste čítali?